Головна » 2016 » Жовтень » 21

14 жовтня 2016 року на острові Хортиця м. Запорожжя за підтримки Міністерства культури України відбувся VII Всеукраїнський козацький фестиваль «Покрова на Хортиці». Фестиваль проводився з метою збереження, відновлення та популяризації народного мистецтва, підвищення ролі традиційної культури у формуванні світогляду та духовності підростаючого покоління, залучення широкої громадської та творчої інтелігенції, налагодження культурних зв’язків, творчої співпраці аматорських колективів з різних областей України.

З Оріхівського району запрошення на фестиваль отримали два колективи - народний аматорський вокальний ансамбль «Вечірня зіронька» (керівник Качур М.В.) та молодіжний  ансамбль «Спецефект» (керівник Пасічник М.Ю.) Малотокмачанського сільського будинку культури.

 Колективи представили глядачам  номери художньої самодіяльності, за що отримал ... Читати далі »

Переглядів: 319 | Додав: inna_firsova97 | Дата: 21.10.2016 | Коментарі (0)

Кожен рік 14 жовтня Свята православна Церква скликає вірних дітей своїх на велике Свято Християнської віри й надії, відзначаючи Покрову Святої Богородиці, нашої Небесної Заступниці.

Оберегом кожної нації є її культура та духовна цінність, які передаються від покоління до покоління. Історія зберігає багато свідчень того, як вищою волею Пресвята Богородиця боронила наш народ та наше козацьке військо, надавала воїнам сил у боротьбі з ворогом.

Завядячуючи шанобливому ставленню українського козацтва, за святом закріпилась ще й друга назва – Козацька Покрова і відзначається ще й як День українського козацтва. А у свідомості народу воно почало асоціюватися з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність та лицарства.

У XX столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія.

А з 2014 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежност ... Читати далі »

Переглядів: 311 | Додав: inna_firsova97 | Дата: 21.10.2016 | Коментарі (0)

8 жовтня 2016 року в м. Запоріжжі відбувся Покровський ярмарок, який традиційно є основним заходом святкування Дня міста.

Оріхівський район більше 25-ти років приймає участь у проведенні ярмарку. Цього року майданчик Оріхівщини був оформлений у стилі українського подвір’я, на якому розмістилася пасіка з бджолярами та бджілками. Тут відбувалося народне гуляння та театралізоване дійство «Мед качаємо – Запоріжжя прославляємо», яке підготували актори народного театру КЗ «Оріхівський РБК» під керівництвом Юлії Крячко. У ньому прийняли участь міський голова В.Буряк, голова обласної ради Г.Самардак, голова облдержадміністрації К.Бриль та депутати рад усіх районів.

Запашними короваями, випеченими ТОВ «Агротех», зустрічали Оріхівці очільників області. Бджолярі запросили почесних гостей качати мед, а бджілки-трудівниці подарували їм діжечки з медом та нагрудні обереги, виготовлені майстрами Оріхівщини.

Наш майданчик відві ... Читати далі »

Переглядів: 351 | Додав: inna_firsova97 | Дата: 21.10.2016 | Коментарі (0)

7 жовтня у фойє районного будинку культури відбувся призов молоді Оріхівського району до лав Збройних Сил України. Для проходження служби у військових частинах з Оріхівщини  відправляються 18 юнаків.

Із словами привітань до призовників звернулися голова  Оріхівської районної державної адміністрації Максим Григорович Проценко, голова районної ради Каріна Василівна Дудніченко та секретар міської ради Людмила Михайлівна Жбанкова, котрі побажали молодим хлопцям гідно нести славну естафету старших поколінь, примножувати найкращі військові традиції Українського війська, славити його успіхами у службі.

Також до побажань приєдналися районний військовий комісар, підполковник Юрій Миколайович Сергієнко, голова районної організації воїнів інтернаціоналістів Станіслав Миколайович Лиско.

Проникливими були напутні слова матері Олени Сергіївни Сидорової та призовника Богдана Лисицина.< ... Читати далі »

Переглядів: 297 | Додав: inna_firsova97 | Дата: 21.10.2016 | Коментарі (0)

5.10.2016р.  в Оріхівській районній бібліотеці для дітей відбулося свято вірних читачів «Читай і будь лідером» до Всеукраїнського дня бібліотек, який відзначався 30 вересня.

На свято  були  запрошені найкращі читачі минулих років, учасники всеукраїнського конкурсу «Книгоманія» - Петрова Крістіна (учениця 7-Б класу ), Громей Олеся (учениця 8-Б класу),Носенко Анна( учениця 9-А   класу), Дземешкевич Дар’я( учениця 11-А класу), Дерновий Лука( учень 9-Б класу),Чиж Артем( учень 7-Б класу),Рябіченко Настя( учениця 8-А класу) та шкільний бібліотекар Білодід Л. І . Всі вони представники гімназії №1 «Сузір’я».

На зустріч з кращими читачами запрошені учні 7-А класу НВК №2 разом з вчителем української мови та літератури Синицею В.С.

Провідний бібліотекар Оріхівської рай ... Читати далі »

Переглядів: 280 | Додав: inna_firsova97 | Дата: 21.10.2016 | Коментарі (0)

1-2 жовтня 2016 року в Межівському районному будинку культури Дніпровської області проходив VI Міжрегіональний мистецький фестиваль хореографії, вокалу, декоративно – прикладної творчості «Степова перлина» у якому прийняли участь представники Межівського, Васильківського, Покровського, Петропавлівського районів Дніпровської області, міста Красноармійськ, Добропілля, Родинське Донецької області, та місто Оріхів Запорізької області, всього - 600 учасників художньої самодіяльності та 15 майстрів народного мистецтва.

Ініціатива проведення такого масштабного для району заходу належить відділу культури, туризму, національностей та релігій районної державної адміністрації, відділу освіти районної державної адміністрації.

... Читати далі »

Переглядів: 300 | Додав: inna_firsova97 | Дата: 21.10.2016 | Коментарі (0)